
via Instagram
They had a bit of an odd taste because I was looking for the portabello taste. Definitely something I can get used to eating. This was a palm sized bunch from the store and it cost $0.71. A good price to see if I actually liked eating them.
But yes, I'm going to take a look into growing them. Maybe. If the cost to grow is more then the cost to buy then I probably wont. Time for research.
They had a bit of an odd taste because I was looking for the portabello taste. Definitely something I can get used to eating. This was a palm sized bunch from the store and it cost $0.71. A good price to see if I actually liked eating them.
But yes, I'm going to take a look into growing them. Maybe. If the cost to grow is more then the cost to buy then I probably wont. Time for research.
No comments:
Post a Comment